TRENDY V INTERIÉROVÉM DESIGNU 2014

soffa_magazine_interior_design_trends_cz.png

Rok 2013 se pomalu chýlí ke svému konci, a proto jsme se rozhodly ohlédnout se za trendy, které jej opanovaly. Zároveň jsme se ale pokusily vybrat žhavé novinky, které budou v kurzu v roce 2014. Připravily jsme pro vás krátký srovnávací mood board, díky kterému si můžete udělat představu o tom, co bude určovat směr v nadcházejícím roce:

TRENDY MATERIÁL: MÉNĚ KOVU, VÍCE SKLA

Rok 2013 byl zcela ve znamení mědi a mosaze. Tento trend bude pokračovat i proto, že klasické kovy prostě nikdy nevyjdou z módy. Po přečtení a prostudování nových katalogů pro rok 2014 je však jasné, že aktuálním materiálem v roce 2014 bude sklo. Nové kolekce jsou totiž plné stylových výrobků ze skla všech možných barev a forem. Ve srovnání s kovem sklo navíc působí velmi subtilně a vzdušně. My jsme ze skla nadšené!

soffa_magazine_materialy_cz.png

TRENDY BARVA: MÉNĚ ČERNOBÍLÉ, VÍCE PASTELOVÝCH BAREV

Už vás nebaví černobílé interiéry? Máme pro vás dobrou zprávu! Rok 2014 bude ve znamení pastelových barev. Stejně jako sklo působí pastely jemně a křehce. V kolekcích je k vidění celá paleta pastelových barev, nicméně nejčastější jsou odstíny tyrkysové a zelené. Pastely jsou svěží a veselé a působí jako příjemná změna k černobílé kombinaci (která ovšem stále bude fungovat jako barevný základ). Myslíme si, že už bylo na čase!

soffa_magazine_barvy_cz.png

TRENDY TVARY: MÉNĚ GEOMETRIE, VÍCE  MÉNĚ SYMETRICKÝCH TVARŮ

Geometrické tvary, zvláště ty ve formě diamantu, byly v roce 2013 úplně nejpopulárnější. Hodně symetrické tvary budou v nadcházejícím roce nahrazeny méně pravidelnými. Patrná je častá inspirace přírodou. I nedokonalost může být totiž krásná!

soffa_magazine_geometry_asymmetry_cz.png

OBECNÝ TREND: OSOBITÉ INTERIÉRY & PRODUKTY S PŘÍBĚHEM

Myslíme si a doufáme, že v roce 2014 v interiérech uvidíme více osobitých prvků a stylu. Lidé snad budou raději investovat do kvalitních řemeslných výrobků a dobrého designu. Soukromé a osobní věci, jako jsou fotky z dovolené, obrázky oblíbených míst, zděděné předměty nebo koníčky, si najdou cestu zpět do interiérů. Váš domov by měl odrážet vaši osobnost!  

soffa_magazine_personal_places_cz.png

Co si myslíte o budoucích trendech v interiérovém designu vy? Napište nám!

FOTO trend 1: Radostina for SOFFA magazine / House Doctor; trend 2:  Lotta Agaton / 101 woonideeen; trend 3:Fantastic Frank / Bloomingville;  trend 4: Hus&Hem

INTERIÉRSoffa