STAGED DESIGN AWARD + SHOW

Včera jsme byly v Drážďanech a navštívily jsme první příhraniční výstavu mladého německého a českého designu »Staged« Design Award + Show. Akce je součástí veletrhu nábytku Room + Style, který se koná od 10. do 12. ledna 2014.

soffa_magazine_staged_dresden_reception.png

Byly jsme na výstavu moc zvědavé a protože se jedná o první ročník, neměly jsme žádnou představu. Jediné, co jsme věděly, bylo, že »Staged« je příhraniční platforma, která umožňuje studentům designu a mladým designérům z České republiky a Německa ukázat svoji práci. Se zkušeností z posledního pražského Designbloku jsme na akci jely trochu skeptické pokud jde o vystavovaná díla, ale na »Staged« jsme našly pár opravdu skvělých prací a moc nás zaujalo téma výstavu, kterým letos je “svět materiálů”.

Líbí se nám myšlenka příhraniční platformy (»Staged« je spolupráce mezi Messe Dresden, designovým studiem Paulsberg, Fakultou umění a designu Unierzity J.E. Purkyně v Ustí nad Labem a Sächsisches Heimatwerk), která v programu nabízí worskhopy a přednášky. A navíc po skončení veletrhu budou oceněné práce prezentovány také formou speciální výstavy v různých německých a českých městech.


Podle našeho názoru je první ročník »Staged« dobrým začátkem pro další příhraniční spolupráci v oblasti designu a v budoucnu by si akce zasloužila lepší prostory pro svou prezentaci.

soffa_magazine_staged_dresden_2014.png

Talentovaný český designér Jan Čapek včera večer na »Staged« také přednášel.

soffa_magazine_dresden_staged_2014.png
soffa_magazine_staged_dresden_animals.png
soffa_magazine_staged_dresden_desk.png
soffa_magazine_staged_dresden_lamp.png

Lampa, autor: Valentine Sender

Akce potrvá v Drážďanech až do neděle 12.1. Pefektní program na víkend, co říkáte?

Foto: Radostina Boseva pro SOFFA magazín

DESIGN A ŘEMESLASoffa