PĚT TIPŮ PRO MALOU LOŽNICI

Malá ložnice může působit opravdu stísněně a neútulně. Je to tím, že v malých místnostech, kde spíme, často schází dostatek přirozeného světla, jsou tu špatně vybrané barvy a špatně vyřešený úložný prostor. I ta nejmenší ložnice však může být útulná a funkční, stačí jen znát tajemství, jak na to – tady je pět způsobů, jak proměnit ložnici v opravdu příjemné místo!

1. CELOBÍLÁ LOŽNICE

Zářivě bílá je nejlepší barva, pokud chcete ložnici opticky zvětšit a prosvětlit. Je to skvělá základní barva pro každou ložnici, protože vytváří dojem velkého prostoru. Celobílá ložnice vypadá svěže a moderně. Pokud je ale na vás bílé příliš, vyzkoušejte béžovou nebo světle šedou, které fungují podobně!

soffa_magazine_white_for_small_bedroom.png

2. NEOBVYKLÝ NOČNÍ STOLEK

Co se týče komfortu, je noční stolek v ložnici naprostou nutností. Tradiční noční stolky jsou ale poměrně velké a zabírají moc místa. Pro malou ložnici proto zkuste zvolit nějaké méně obvyklé řešení. Například lehká a mobilní varianta je krásná židle!

soffa_magazine_chair_in_the_bedroom.png

3. OKNO JAKO ÚLOŽNÝ PROSTOR A ČELO POSTELE

Máte v ložnici okno s širokým parapetem? Umístěte postel přímo pod něj. Okno tak bude vypadat jako čelo postele a parapet využijete jako odkládací prostor. Svoje knihy a časopisy tak budete mít vždy při ruce!

soffa_magazine_storrage_ideas_for_small_bedroom.png

4. VYUŽIJTE STĚNU ZA POSTELÍ

Zapomeňte na obrovská postelová čela, která jen zabírají spoustu místa. Stěnu za postelí proměňte v domácí galerii. Stejně tak se vzdejte stolních nočních lampiček a místo toho na stěnu za postelí připevněte závěsnou lampu. Ušetříte tak spoustu místa na stolku!

soffa_magazine_use_bed_withouth_headboard.png

5. ZRCADLO V LOŽNICI

Využití zrcadla jako prostředku k optickému zvětšení prostoru je starý trik, který ale stále funguje. Čím větší zrcadlo, tím větší efekt. Dejte ale pozor, zrcadlo by nemělo stát přímo naproti posteli, protože by mohlo narušovat klidný spánek. Najděte pro něj v ložnici jiné místo!  

soffa_magazine_small_bedroom_mirror.png
INTERIÉRSoffa