LIMITOVANÁ EDICE LUGI: INDUSTRIÁLNÍ STOLY

soffa_magazine_lugi_04.png

Český výrobce nábytku LUGI přichází s první edicí z řady LUGI Limited. Edice 01 má název Industriální stoly a je nyní k vidění v LUGI Store ve Vinohradském pavilonu.

soffa_magazine_lugi_03.png

Limitovaná edice Industriální stoly začala objevem letitých kovových podnoží stolů. Lidé v LUGI pak přišli s myšlenkou tyto zašlé díly obnovit a znovu jim dát smysl. Designér a kreativní ředitel LUGI Matej Chabera navrhl ke kovovým podnožím dokonale zpracované desky z masivu a dýhy, a tak se podařilo stoly znovu oživit.

soffa_magazine_lugi_02.png

STŮL SINGER

Stůl Singer má podnož ze stolu od klasického celokovového šicího stroje. Desky stolu jsou z masivního dubu a jejich hrany jsou provedené stejně jako ta u krejčovských šicích strojů. Nový design stolu stále velmi silně odkazuje na původ podnože. 

soffa_magazine_lugi_01.png

STŮL JEAN

Industriální stůl Jean je postavený na litinové podnoži složené ze dvou identických dílů a dvou trubkových vzpěr. Deska a zásuvka je z dýhy.

soffa_magazine_lugi.png

STŮL MARCEL

Podnož z ohýbaných trubek u stolu Marcel se jasně odkazuje k původním modernistickým objevům Bauhausu pod rukama architektů jako Marcel Breuer nebo Mart Stam. Deska stolu je z probarvené MDF a jasanové dýhy.

 

Více informací o LUGI a jejich první limitované edici najdete zde.

Foto: Radostina Boseva pro SOFFA magazín