VÝSTAVA ZLATÁ GEOMETRIE V KVALITÁŘI

14-zlata-geometrie-galerie-kvalitar-ludek-rathousky.JPG

AŽ do 18. dubna 2014 máte možnost navštívit výstavu Zlatá Geometrie Luďka Rathouského v galerii Kvalitář v Praze.

My jsme ji viděly minulý týden a úplně nám učarovala. Pokud máte rádi středověké umění a gotické mistry, neměli byste si ji nechat ujít.

Luděk Rathouský, mimo jiné také člen umělecké skupiny "Rafani", již několik let gotickou malbu podrobuje zkoumání a kritickému zhodnocení. Na této výstavě je k vidění jeho nová série, s níž odkazuje k Mistru Theodorikovi, jehož cyklus 129 deskových maleb zdobí kapli sv. Kříže na Karlštejně.

Luděk Rathouský cyklus opakuje, na plátna však znovu nepřenáší figurální scény z desek Theodorika. Naopak, on scény dekonstruuje na základě prvního čtení barevných ploch až do čisté geometrie.

Nenechte si ujít atmosféru výstavy v galerii Kvalitář. První dojem při vstupu do místnosti se vyrovná pocitu vstupu do kaple sv. Kříže na Karlštejně!

00-zlata-geometrie-galerie-kvalitar-ludek-rathousky.JPG

Když už se vydáte na výstavu, nezapomeňte se zastavit i v přilehlém showroomu Kvalitář. Můžete tu nejen vidět, ale také si přímo koupit originální designové ikony od Le Corbusiera, Fritz Hansena a dalších. V Kvalitáři máte jedinečnou příležitost vidět klasické kousky nábytku obklopené současným uměním.