WRAPPING PAPERS AND NAME TAGS BY SOFFA

HAVE YOU GOTTEN ALL YOUR CHRISTMAS PRESENTS ALREADY AND YET YOU DO NOT KNOW HOW TO WRAP THEM? WE HAVE PREPARED A SET OF TWO WRAPPING PAPERS AND NAME TAGS FRO YOU TO DOWNLOAD. ALL YOU NEED TO DO IS PRINT THEM OUT!

We know that a nicely wrapped present represents twice as much joy. Lenka has designed the wrapping papers in two patterns so that you could combine them freely. Furthermore, the patterns are in neutral colours so you can use them over the entire year! All you need to do is to download the PDF from our website and print it out. The papers are available in the A2 format. Once you have the present wrapped, you can decorate it with what nature provides; just like we did. Unleash your imagination!

DIFFICULTY: very easy / TIME: 15 min / WHAT YOU NEED: white papers, printer, scissors, ribbon for decoration

DOWNLOAD THE BLUE WRAPPING PAPER PDF / DOWNLOAD THE BLUE NAME TAGS PDFDOWNLOAD THE BROWN WRAPPING PAPER PDFDOWNLOAD THE BROWN NAME TAGS PDF

INSTRUCTIONS: Download the PDF with papers and name tags from our website. Print in A2 format. Now all you need to do is to wrap the presents and lay them out under the Christmas tree!

TIP: Try to combine the papers and decorate them with various colourful ribbons. Even presents can be colourful!

--

BALÍCÍ PAPÍRY A JMENOVKY KE STAŽENÍ

UŽ MÁTE LETOS NAKOUPENÉ VŠECHNY VÁNOČNÍ DÁRKY, ALE NEVÍTE, JAK JE ZABALIT? PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS SET DVOU BALÍCÍCH PAPÍRŮ A JMENOVEK KE STAŽENÍ. STAČÍ JE VYTISKNOUT!

Víme, že hezky zabalený dárek potěší hned dvakrát. Lenka pro vás proto navrhla papíry a jmenovky ve dvou vzorech, které můžete libovolně kombinovat. Vzory jsou navíc v neutrálních barvách, takže je využijete po celý rok! Stačí si stáhnout PDF z našich stránek a vytisknout si je. Papíry jsou připraveny na formát A2. Zabalený dárek můžete dozdobit stužkou nebo přírodninami, stejně jako my. Fantazii se meze nekladou!

NÁROČNOST: velmi snadné / ČAS: 15 min. / CO POTŘEBUJETE: bílé papíry, tiskárnu, nůžky, stužku na dozdobení

MODRÝ BALÍCÍ PAPÍR KE STAŽENÍ V PDF ZDE / MODRÉ JMENOVKY KE STAŽENÍ V PDF ZDE / HNĚDÝ BALÍCÍ PAPÍR KE STAŽENÍ V PDF ZDE / HNĚDÉ JMENOVKY ZDE KE STAŽENÍ V PDF

POSTUP: Stahněte si PDF s papíry a jmenovkami z našeho webu. / Vytiskněte si papíry až ve formátu A2. / Pak už stačí jen dárky zabalit a položit pod stromeček!

TIP: Zkuste papíry nakombinovat a dozdobit různě barevnými stužkami. I vánoční dárek může hrát všemi barvami!

Soffa