MILaN DESIGN WEEK 2018:
SOFFA X GALLOTTI & RADICE

SOFFA JE HRDÝM PARTNEREM EXPOZICE ITALSKÉ RODINNÉ SKLÁŘSKÉ FIRMY GALLOTI & RADICE, KTEROU PRO LETOŠNÍ TÝDEN DESIGNU V MILÁNĚ SALONE DEL MOBILE 2018 PŘIPRAVIL DESIGNÉR PIETRO RUSSO.

Diedro-Flabello_150dpiRGB.jpg

LUCE SOLIDA

NA LETOŠNÍM MILÁNSKÉM TÝDNU DESIGNU ZAZÁŘÍ SOFFA VE SPOLEČNOSTI ZNAČKY GALLOTTI & RADICE. TRADIČNÍ FIRMA ODDANÁ RUČNÍ VÝROBĚ SKLA PŮSOBÍ V ITÁLII UŽ OD ROKU 1955. SKLÁŘSTVÍ JE OBOR, V NĚMŽ SE UMĚLECKÁ KREATIVITA PROTÍNÁ S TECHNOLOGICKÝM PERFEKCIONISMEM. TO SE ZRCADLÍ I V PODOBĚ LETOŠNÍ INSTALACE ZNAČKY, KTEROU PRO GALLOTTI & RADICE NAVRHL RENOMOVANÝ ITALSKÝ DESIGNÉR PIETRO RUSSO, JEHOŽ NÁVRHÁŘSKÉ VIZE VYCHÁZEJÍ JAK Z PŘEDSTAVIVOSTI, TAK Z ŘEMESLNÉ PRECIZNOSTI. SOFFA JAKO MEDIÁLNÍ PARTNER PROJEKTU MĚLO MOŽNOST SLEDOVAT VZNIK INSTALACE. NAHLÉDNĚTE S NÁMI DOSLOVA ZA OPONU!

PietroRusso-MilanDesignWeek-1
PietroRusso-MilanDesignWeek-2
PietroRusso-MilanDesignWeek-3

Pietro Russo už má na kontě spolupráci s nejrůznějšími jmény designové scény, od značek Alessi a Benetton až po Kartell či Fritz Hansen. Všechny jeho projekty spojuje neochvějná víra v tradiční řemesla a výrobu na míru. Russo, jenž vystudoval scénografii ve Florencii a roky působil na filmové scéně v Berlíně, do svých výtvorů promítá zkušenosti z oborů, ve kterých se pohyboval: návrhy interiéru začleňují každý objekt do konkrétního místa s citem pro jeho osobitý příběh. Jednotlivé předměty jsou navzájem provázány a v jejich pozadí stojí silná myšlenka. Často se zdá, že návrhářovy instalace mluví svým vlastním jazykem a pouští se do dialogu s realitou. Vizionářství se na půli cesty potkává s řemesly, ke kterým Russo po celou svou kariéru vzhlíží. Myšlenka, jakkoli futuristická, musí být zhmotněná s maximální precizností. I to je jeden z důvodů, proč návrhář propůjčil své jméno dlouholeté spolupráci právě se značkou Gallotti & Radice. 

Milánská instalace značky Gallotti & Radice představuje skupinu úzce provázaných designových exponátů, které návštěvníka vtáhnou do fascinujícího, snového prostoru fantazie. K vidění bude i komoda Diedro, kterou Pietro Russo navrhl pro značku Gallotti & Radice v loňském roce, nebo zrcadlo Flabello od designérského dua Lanzavecchia + Wai. 

Milánská instalace značky Gallotti & Radice představuje skupinu úzce provázaných designových exponátů, které návštěvníka vtáhnou do fascinujícího, snového prostoru fantazie. K vidění bude i komoda Diedro, kterou Pietro Russo navrhl pro značku Gallotti & Radice v loňském roce, nebo zrcadlo Flabello od designérského dua Lanzavecchia + Wai. 

Malá italská firma se zrodila z vášně pro sklo. Začínala pouze s limitovanou výrobou, jež se zaměřovala především na zrcadla a osvětlení. Od každého produktu vznikal jediný exemplář, aby bylo možné zachovat detailní zpracování na nejvyšší možné úrovni. Tuto myšlenku se podařilo udržet v jádru firmy i po více než šedesáti letech její existence. Gallotti & Radice ale už dávno není skromný projekt dvou mladých nadšenců tradičního sklářství – firma naplnila vizi obou zakladatelů o rodinné značce, která přesáhne svou generaci a vybuduje si na trhu pověst založenou čistě na své autenticitě.

Letošní instalace s názvem LUCE SOLIDA vychází právě z přání, které se na první pohled zdá jako protimluv: vytvářet inovativní, tvůrčí design, který předbíhá současnost, ale zároveň se vracet zpátky ke kořenům značky.  A kdo jiný než Pietro Russo takové zadání umí nejen pochopit, ale také osobitě zpracovat. Na Via Cavallotti jen malý kousek od milánského Piazza del Duomo se nachází nový showroom firmy, který Russo přetavil na interaktivní, umělecký prostor. Hra s plochou, světly a stínem má navodit dojem poetické dezorientace, v níž se design dostává do pohybu a návštěvník ho vnímá v doprovodu zvukových efektů. Russo s instalací pracuje jako designér i jako scénograf – zdůrazňuje obrysy exponátů v prostoru, jejich umístění a vzájemné překrývání intuitivního vnímání, designu a umění. „Chci, aby moje práce vyprávěla příběh,“ říká návrhář – a my máme radost, že spolu s Gallotti & Radice můžeme být jeho součástí.

Více se dozvíte na: www.lucesolidaevent.com , www.gallottiradice.it a www.pietrorusso.com.


Udělejte si výlet do Milána a navštivte instalaci LUCE SOLIDA:
17.–22. dubna 2018,
10.00–22.00
Via Cavallotti 16, Milán

 
logo-GR.jpg